Karavan Grupları

Sürekli öğrenmeye açık bir nesil yetiştirmek, eğitici faaliyetlerle gençlerimize çok yönlü bakış açısı kazandırmak, gençlerin sosyal sorumluluk duygularını geliştirmek için tüm liseli hanım kardeşlerimiz ile birlikte karavan grupları kuruyoruz. Karavan gruplarımız ile birlikte her hafta bir araya gelerek, ilim, kültür-bilim ve sanat, edebiyat konularında dersler işliyoruz.


...Kış Etkinlikleri ve Yaz Etkinlikleri

Kendini, toplumunu, dinini tanıyan, şuurlu, milli ve manevi değerlerine bağlı bir gençlik yetiştirmek, eğitimleri tamamlandığında, kimsenin olmadığı yerde ‘Ben varım’ diyebilecek hidayet, dirayet ve feraset sahibi bir gençlik oluşturmak, bu çalışmayla, ahlaken bozulmaya yüz tutmuş gençliği kısa süre de olsa çirkinliklerden uzak tutarak, oluşturulan olumlu örneklerle şuurlandırmak için ortaokul ve lise komisyonları ile birlikte Kış Etkinlikleri ve Yaz Etkinlikleri düzenliyoruz.


...Siyer-i Nebi Yarışması

Tüm liseli gençlerimizin, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.s) hayatı hakkında daha hassas ve ayrıntılı bilgiye sahip olmalarını sağlamak, kendi hayatlarını O’nun hayatına göre şekillendirmek, örnek nesil olmalarını sağlamak, iyiliği ve güzelliği, insanlara faydalı olmayı ve zalime karşı da olsa adil olmayı şiar edinmelerini sağlamak için her sene lise ve Ortaokul Komisyonları ile birlikte Siyeri Neb-i yarışması düzenliyoruz.