Kaşif Grupları

Ortaokul öğrencilerinin; hem manevi eğitim alabilmeleri hem de okul derslerinde başarılı olabilmeleri ve güçlü bir kişilik sahibi olmalarını sağlamak için Kaşif Grupları kuruyoruz ve öğrencilerimizi belirli düzeye ulaşmış bir eğitimciyle bir araya getirilerek bir müfredat çerçevesinde haftalık eğitim ve etkinlikler düzenliyoruz.


...Kış Etkinlikleri ve Yaz Etkinlikleri

Kendini, toplumunu, dinini tanıyan, şuurlu, milli ve manevi değerlerine bağlı bir gençlik yetiştirmek, eğitimleri tamamlandığında, kimsenin olmadığı yerde ‘Ben varım’ diyebilecek hidayet, dirayet ve feraset sahibi bir gençlik oluşturmak, bu çalışmayla, ahlaken bozulmaya yüz tutmuş gençliği kısa süre de olsa çirkinliklerden uzak tutarak, oluşturulan olumlu örneklerle şuurlandırmak için Kış Etkinlikleri ve Yaz Etkinlikleri düzenliyoruz.


...Siyer-i Nebi

Tüm ortaokullu öğrencilerimizin, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.s) hayatı hakkında daha hassas ve ayrıntılı bilgiye sahip olmalarını sağlamak, kendi hayatlarını O’nun hayatına göre şekillendirmek, örnek nesil olmalarını sağlamak, iyiliği ve güzelliği, insanlara faydalı olmayı ve zalime karşı da olsa adil olmayı şiar edinmelerini sağlamak için her sene lise ve Ortaokul Komisyonları ile birlikte Siyeri Neb-i yarışması düzenliyoruz.


...Teneffüs Kaşifleri

Hedef kitlesi ilkokul ve ortaokul öğrencilerinden oluşan ortaokullar komisyonumuz eğitim öğretim gördükleri ve bir tohum gibi yeşerdikleri çok kıymetli okullarında teneffüs kâşifleri çalışması ile gençlerimizin öğrenme yolu olan koridorlarda, kâşif önderlerimiz ile onların ahlak ve maneviyat gelişimleri için eğitici, eğlenceli, keşfe çağıran içerikleri ile teneffüslerde buluşuyoruz. Bazen bir ülkeyi, bazen bir örnek şahsiyeti, bazense bir ibadeti konuşuyoruz. Onları anlamak ve yeni bir dünya hayallimizi anlatmak için aynı sıralarda oturuyor, aynı kantinlerde beraber çay içiyor, tost yiyoruz.

Teneffüs Kâşifleri çalışmasında her ay başka temaları işliyor bambaşka farkındalıklar ediniyoruz. Tüm bunları yaparken yarını inşa edecek olan gençlerimizi yarını inşa etmede ilk durakları olan okullarında yalnız bırakmamaya çalışıyor ve onlarla ömürlerinin bu kıymetli döneminde Kuranı anlamanın ve Peygamber Efendimiz izinde bir genç olmanın ne kadar önemli olduğunu hatırlatacak muhabbetler kurmak için her hafta buluşuyoruz. 

Teneffüs kaşifleri ile şimdi teneffüslerde müfredat; ahlak ve maneviyat..