Oryantasyon Programı

Üniversiteyi yeni kazanan kardeşlerimize rehberlik etme amaçlı dönem başladığında yapılan programdır. Kampüsün gezilmesi, ders seçimi, mekanların tanıtımı gibi faaliyetlerin yanında soru-cevaplar ve bolca sohbet muhabbet için gençlerimizi bekliyoruz.


...İlk Adım ve Yaz Çelikleşme Kampı

Varlığının ve var olma sebebinin bilincinde bir üniversite gençliği yetiştirmek amacıyla senede 2 defa olmak üzere gerçekleştirilen kamplardır. Yoğun eğitim programlarının yanında film gösterimi, piknik, doğa gezileri, grup oyunları gibi etkinlikler düzenlenmektedir.


...Okuma Grupları

Gençlerimize okuma alışkanlığı kazandırmak, kendini ifade edebilen, bulunduğu ortama renk verebilen ve kalabalıkları peşinden hayra sürükleyen bireyler yetiştirmek için 10 kişilik gruplar oluşturarak planlı ve programlı devam eden, sosyal faaliyetler ile birlikte gençliğin kültür ve ilim haznesini geliştirecek bir programıdır.


...Kampüsçe

Fakülte sohbeti, Ülke Okumaları, Tefsir okumaları, Asrı Saadet dersleri, Kantin Buluşmaları, Bilim Okumaları gibi sohbet şeklinde gerçekleşen ve fakültelere özel yapılan çalışmaların çatı ismidir.


...Sınav Çalışma Kampları

Akademik alanda sınava girecek öğrencilere çalışma kampı şeklinde yapılan programdır. Üniversiteli öğrencilerin akademik yönde ilerlemesine katkı sağlamak ve akademik alanda yapılan sınavların öneminin anlaşılmasını sağlamak amacıyla yapılmaktadır.


...Sosyal Faaliyetler Ve Atölye Çalışmaları

Gençlerin birçok alanda ilgileri olabileceğinin farkına varıp onları bu alanlarda destekleyerek, sadece teorik eğitimlerle değil, öğrendiklerini pratiğe dökerek bilgilerin kalıcı olmasını sağlamak amacıyla Sosyal Faaliyetler Ve Atölye çalışmaları yürütmekteyiz. Bu atölyelerde, zamanı yönetme teknikleri, pratik yemek tarifleri, aksesuar tasarlama, basit dikim teknikleri, bilgisayar programları kullanma, makale yazma, sosyal medyada kaliteli zaman geçirme gibi konuları el almaktayız.

Yine üniversiteli gençlerimizle birlikte, yazar buluşmaları ve akademisi, fidan dikimi, şehir içi ve dışı geziler, kitap günleri ve söyleşileri gibi programlar düzenlemekteyiz.


...